Biografia

Marta Potulska jest polską altowiolistką młodego pokolenia.

Jako laureatka międzynarodowych konkursów altowiolistycznych, m.in. konkursu im. Johannesa Brahmsa w Austrii w 2007 roku, konkursu im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej w 2010 roku, czy miedzynarodowego konkursu w Bled w Słowenii w 2011 roku, artystka koncertuje w wielu państwach Europy, Azji jak i w Ameryce Północnej.

Marta Potulska urodziła się w Łodzi, gdzie w wieku 6 lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach pod kierunkiem profesora Jerzego Stańczyka w Łodzi. W tych latach związana z zespołem „Łódzkie Smyczki” oraz kwartetem skrzypcowym, koncertowała w Europie i Stanach Zjednoczonych. Jest również laureatką ogólnopolskich konkursów muzyki kameralnej we Wrocławiu w 1998 roku oraz w Łodzi w 1999 roku.

Spotkanie znanej polskiej skrzypaczki, Barbary Górzyńskiej stało się przełomem w jej życiu artystycznym. Marta Potulska podjęła wtedy studia na uniwersytecie muzycznym w Grazu, Austrii, w klasie prof. Matthiasa Maurera, byłego solo altowiolisty Królewskiej Orkiestry Concertgebouw w Amsterdamie. Wtedy też rozpoczęła naukę gry na altówce.

Po ukończeniu studiów z wyróżnieniem, kontynuuje edukację u tego samego profesora.

Od 2009 roku altowiolistka regularnie koncertuje w duecie z pianistą, Danielem Wnukowskim.